Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ve znamení Panny: Hodíme se k sobě, miláčku?

31. 03. 2014 12:00:00
Máme tu jaro, na hodinkách letní čas a téma mezilidských vztahů se vrací v plné síle. Láska je věčná, stejně jako naše potíže s ní. Vážně je to tak složité?

Název blogu odkazuje k české komedii natočené před mým narozením. Dodnes dokáže pobavit, a to nejen díky skvělým hereckým výkonům. Vždyť kdo z nás v hlavě nenosí nějaký ten seznam kritérií ideálního partnerství? Kybernetická vsuvka byla v době natáčení téměř sci-fi, dnes už je podle některých položek možné, například na internetových seznamkách, vyhledávat běžně.


Snahy vyvarovat se omylů, minimalizovat riziko a vyhnout se zklamání, se projevují různě. Od značně nejistých rad kartářek až po kvantitativní metodu à la pokus – omyl. Nedávno harvardští matematici přišli se třemi otázkami, podle kterých je prý možné spolehlivě poznat, zda se k sobě dva lidé hodí. Svého potenciálního partnera bych se tak měla ptát, jestli má rád horory, jestli někdy cestoval sám po cizí zemi a jestli někdy nemá chuť se na vše vykašlat a žít na jachtě. První dvě ještě chápu, včetně toho, co mi mají odpovědi nejspíše ukázat. S tou třetí mám ale jako Panna problém. Sama na ni odpovědět nedokážu.


Nechápu totiž, jak se život na jachtě vztahuje k tomu se na vše vykašlat. S někým, kdo má chuť od všeho utéct, bych si rozuměla jen stěží. A pokud budu chtít žit na jachtě, můžu to udělat bez větších potíží. Potřebuji jen zůstat on-line. V otázce také nestojí, zda má být jachta na moři či kolik času bych na ní měla bez přerušení trávit, takže není nutné se předem stresovat ani povětrnostními podmínkami nebo nedostatkem prostoru. Jak tedy podle odpovědi poznat, zda si budou dva lidé rozumět? Jeden z mých přátel mi to vysvětlil trefně (cituji téměř doslova): Nikde jsem v článku neobjevil, že by na otázky mělo být odpovídáno pouze ano/ne, jedná se jen o shodu odpovědí. Článek navíc nedává jasný návod, jaký parametr odpovědí se má shodovat, zda jazyk, forma, obsah, doslovná shoda či jiný. Pokud v souladu s principem opatrnosti přistoupíme na hypotézu, že se mají shodovat veškeré parametry všech odpovědí na všechny tři otázky, což je v podstatě vyloučeno, dojdeme k závěru, že se nehodí nikdo k nikomu.


Vysvětlení mě uchvátilo svou precizností, na tu Panny rozhodně slyší. Navíc jednoho muže, jehož odpovědi by se velmi blížily těm mým, už nějakou dobu znám. V ranní kávě máme rádi kozí mléko, o půlnoci si občas dáme hranolky, a i jinak se shodneme v mnohém. Jenže – ouha – nehodíme se k sobě. On je moc arogantní a já málo blond. Všechny parametry, které si nosíme v hlavě, prostě nelze postihnout naráz. Ani vysoká míra shody není zárukou, že si nevymyslíme zásadní zádrhel a jeden pro druhého se nebude zdát dost dobrý. A tak hledání toho pravého či té pravé nejspíše zůstane blíže okultním disciplínám, než exaktním vědám.


Pokud se nám někdo líbí, můžeme si třeba přečíst vztahový horoskop. To, že Panny potřebují prostor si na vše přijít tak nějak samy a v počátcích připomínají spíše kritické pozorovatele, klidně podepíšu. S kamarádem stejného znamení jsme se shodli, že Pannu prakticky není možné spontánně svést. Pokud máte pocit, že se vám to někdy povedlo... hm, asi bych vám to neměla vymlouvat. Určitý nátlak je totiž nezbytný, k tanci vás jako první zpravidla nevyzve. Další možností je si vlastní návod sepsat a případným zájemcům či zájemkyním jej prostě poskytnout. Zní to bláznivě? Možná. Ale už Konfucius tvrdil, že život je jednoduchý, to jen my trváme na tom si ho komplikovat.


Na lásku jsem nakonec žádný zaručený recept nenašla. Nechávám všemu volný průběh a kritéria se snažím ani nevymýšlet. Mám na to totiž nos – resp. nechávám se vést vůní. A co vy, máte nějaký tip, postup nebo doporučení?


Přeji krásné jaro (a pevnou víru v dobré konce)!

Proč? Prostě... Protože! :-)

Autor: Michaela Dombrovská | pondělí 31.3.2014 12:00 | karma článku: 9.82 | přečteno: 1342x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ona

Jitka Štanclová

Leváci, slavíte?

"Ahoj ségra", ozvalo se dnes v podvečer z mobilu. Divila jsem se, co se stalo, že brácha volá. "Máš dnes svátek, tak blahopřeju. Dnes je mezinárodní den leváků!"

13.8.2018 v 19:26 | Karma článku: 18.63 | Přečteno: 561 | Diskuse

Jan Hulik

Prázdninové čtení na neděli nejen pro ženy - Rtěnka

Rtěnka je erotická už tím, jak ji ženy používají. Při použití rtěnky je pohyb sice otáčivý ale výsledek je eroticky stejný. Potom se začíná nahoře a postupuje dolů. Spěchat není třeba. Ženu u této činosti nikdo nehoní.

12.8.2018 v 10:44 | Karma článku: 7.59 | Přečteno: 234 | Diskuse

Bohunka Jakubcová

Telč očima Bohunky díl. 6 - Pařezák

Tedy správně Velký pařezitý rybník (Velkopařezitý). Rybník jehož jméno pochopíte až na podzim při případném vypuštění. Na dně se totiž nachází nespočet starých pařezů buků. Voda je od nich nádherně hnědě zbarvená.

12.8.2018 v 6:00 | Karma článku: 11.99 | Přečteno: 346 | Diskuse

Jitka Štanclová

Suchem nám vysychají i kolena!

"Doktore, pomozte", křičím z plných plic. Bolest je k neutišení a žádný doktor na obzoru. Proč zrovna já, říkám si.

10.8.2018 v 18:57 | Karma článku: 17.93 | Přečteno: 512 | Diskuse

Alice Kopřivová

Na samotě v lese…

....mi začíná dovolená. Tentokrát si ji představuji odpočinkovou, hlásí vedra. Balím tři knížky a kupuji si nové nafukovací lehátko do bazénu. Co víc si přát, ne?

9.8.2018 v 21:01 | Karma článku: 16.82 | Přečteno: 517 | Diskuse
Počet článků 34 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1538

Pochází ze Slezska, procestovala Evropu a nyní žije v Praze.

Je autorkou knih Pravidla pozitivního sobectví (Grada, 2014), Pořádek nejen v hlavě (Grada, 2016) a spoluatorkou Kreativního diáře (kniha – Grada, 2015; diář – CleverMinds, 2017).

www.PROTOZE.cz

Najdete na iDNES.cz