Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ve znamení Panny: Jarní ča(k)rování

28. 04. 2014 17:18:19
Blíží se Filipojakubská noc a to je ideální příležitost vyjádřit se k duchovnu, magii, čárám a tak vůbec. Slaví se také keltský Beltain a hned vzápětí přichází čas polibků pod májkami nebo rozkvetlými stromy. Dějí se takové věci, že si všimne i jinak racionální Panna.

Vše má jakž takž logické vysvětlení. Lidové obyčeje jsou v nás hluboce zakořeněny a souvisí s přírodními cykly a společenskými zákonitostmi. Atmosféru vytváříme sdílením. Kterýkoliv jiný den by to byl jen ohýnek, ale poslední den v dubnu si ho užijeme se vší parádou. V každé ženě dřímá kousek čarodějky, máme to prostě v sobě – a muži se rádi nechávají okouzlit. Projeví se to hned následující den, kdy jsou zvláště třešňové sady plné polibků od rána do noci. Geniálním tahem v Praze bylo spojit oslavu prvního květnového dne se svátkem růžových vín, skvěle to k sobě ladí. I letos se moc těším.


Jinak mám ovšem k čárám vztah dost rezervovaný. Ne proto, že bych byla vysloveně nevěřící, ale proto jakým způsobem a v jakém rozsahu je lidskou touhu pro přesahu snadné zneužít. V takovém návalu je skutečně těžké odlišit zrno od plev. A snadněji podléhají – jakkoliv nerada to přiznávám – především ženy. Přiznám se, že mi tak trochu leze na nervy, když se téměř v každé profesní skupině dříve či později objeví cyklická žena, začne se rozebírat vnitřní bohyně či harmonizace čaker. Jednou jsem se na jednom čistě pracovním setkání zeptala ostatních, v jakých časech nebo za jakých podmínek se jim nejlépe píšou texty. A jedna z odpovědí přímo a velmi otevřeně souvisela s tím, co by mě ve společnosti mužů rozebírat nenapadlo a skutečně se jich nijak netýká. Myslím, že nějaká tajemství bychom si řece jen mohly nechat pro sebe.


Duchovno je čím dál více v kurzu. Čím rychleji žijeme, čím více si všímáme, jak nenormální požadavky na nás klade okolí, hledáme nějakou cestu, jak se se vším vyrovnat. Často zkratkovitě a bez přemýšlení. Proto ve mně osobně boom duchovna vyvolává takovou touhu po zdravém rozumu. Návody na lepší život, příklady zajímavých osobností, hrátky s magií, to vše může inspirovat. Ať už přicházejí z východu či západu. Věřit bychom ale měli především sami sobě a v sebe, každý sám za sebe neseme důsledky svých činů. Jeho Svatost Dalajlamu jsem například slyšela říkat, že důvěryhodnější jsou pro něj ti, kteří se obracejí k vlastním kulturním či náboženským tradicím. Sousedův trávník nebývá zelenější. Jako Panna se snažím stát nohama pevně na zemi. A to i tehdy, když skáču vysoko přes oheň nebo mi hlavu zamotá prvomájový polibek. Ne vždy se to daří, ale věřím, že pevné kořeny mi dávají svobodu – nechat se okouzlit.


Kouzelný májový čas přeji všem!

Autor: Michaela Dombrovská | pondělí 28.4.2014 17:18 | karma článku: 8.57 | přečteno: 512x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ona

Jitka Štanclová

Leváci, slavíte?

"Ahoj ségra", ozvalo se dnes v podvečer z mobilu. Divila jsem se, co se stalo, že brácha volá. "Máš dnes svátek, tak blahopřeju. Dnes je mezinárodní den leváků!"

13.8.2018 v 19:26 | Karma článku: 18.63 | Přečteno: 561 | Diskuse

Jan Hulik

Prázdninové čtení na neděli nejen pro ženy - Rtěnka

Rtěnka je erotická už tím, jak ji ženy používají. Při použití rtěnky je pohyb sice otáčivý ale výsledek je eroticky stejný. Potom se začíná nahoře a postupuje dolů. Spěchat není třeba. Ženu u této činosti nikdo nehoní.

12.8.2018 v 10:44 | Karma článku: 7.59 | Přečteno: 234 | Diskuse

Bohunka Jakubcová

Telč očima Bohunky díl. 6 - Pařezák

Tedy správně Velký pařezitý rybník (Velkopařezitý). Rybník jehož jméno pochopíte až na podzim při případném vypuštění. Na dně se totiž nachází nespočet starých pařezů buků. Voda je od nich nádherně hnědě zbarvená.

12.8.2018 v 6:00 | Karma článku: 11.99 | Přečteno: 346 | Diskuse

Jitka Štanclová

Suchem nám vysychají i kolena!

"Doktore, pomozte", křičím z plných plic. Bolest je k neutišení a žádný doktor na obzoru. Proč zrovna já, říkám si.

10.8.2018 v 18:57 | Karma článku: 17.93 | Přečteno: 512 | Diskuse

Alice Kopřivová

Na samotě v lese…

....mi začíná dovolená. Tentokrát si ji představuji odpočinkovou, hlásí vedra. Balím tři knížky a kupuji si nové nafukovací lehátko do bazénu. Co víc si přát, ne?

9.8.2018 v 21:01 | Karma článku: 16.82 | Přečteno: 517 | Diskuse
Počet článků 34 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1538

Pochází ze Slezska, procestovala Evropu a nyní žije v Praze.

Je autorkou knih Pravidla pozitivního sobectví (Grada, 2014), Pořádek nejen v hlavě (Grada, 2016) a spoluatorkou Kreativního diáře (kniha – Grada, 2015; diář – CleverMinds, 2017).

www.PROTOZE.cz

Najdete na iDNES.cz