Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Ve znamení Panny: Modelkou (podruhé)

11. 11. 2014 8:40:50
Sen mnoha dívek a dam, totiž stát se modelkou, se některým splní a některé si tuto roli vyzkouší alespoň v rámci občasného přivýdělku při škole nebo v rodném městě na místní dobročinné zábavě. Většina z nás si ale o závratné kariéře na přehlídkových molech nebo obálkách časopisů může nechat opravdu jen zdát.

Přesto si alespoň na chvíli roli modelky (nebo modela) vyzkoušet není úplně nereálné. Stačí se dostat do situace, kdy nezbytně nutně potřebujeme fotografii, na které není znázorněna kombinace zavilého mimozemšťana s vyděšeným hlodavcem.

Jednou už jsem se profesionálního focení zúčastnila. Obrázek měl doprovázet článek v jednom z českých časopisů. Z obojího jsem byla dost rozpačitá. K péči o princeznu, jak jsem si celý průběh naivně představovala, to mělo celé daleko. Vizážistka s kocovinou mě zmalovala tak, že jsem vypadala o dost starší, a fotograf se s úhly také nemazal, takže mi přidal kila. Veselé balóny nad mou hlavou to vše korunovaly a já jen doufala, že se na celou věc brzy zapomene. Teprve s odstupem to dokážu považovat za úsměvnou zkušenost, o kterou se ráda podělím.

Tentokrát šlo o zážitek nepoměrně příjemnější. Splnil se mi sen, dostala jsem nabídku z jednoho ze svých blogů sepsat knihu. Bylo to náročné, psaní knih se od krátkých blogů přece jen liší – a učila jsem se za pochodu. Na nějakou dobu jsem rezignovala na společenský život a všechny večery i víkendy trávila psaním a přepisováním. Pomohli mi mí nejbližší a nemalou měrou také chápavé a podporující kolegyně v Gradě. V srpnu jsem konečně viděla výsledek a ke knize bylo třeba přidat nějakou fotografii autorky.

Požádala jsem svou kamarádku Janku, talentovanou mladou fotografku. Dorazila ke mě s Jitkou, neméně nadanou vizážistkou, která krátce poté vyhrála cenu v jedné z oborových soutěží. Tentokrát se péče o princeznu rozhodně konala! Udělaly jsme si dýchánek s kávou a čokoládou, Janka ladila úhly a Jitka jemně dobarvovala. Zadání pro obě bylo, abych vypadala trošku hezky, ale hodně normálně. Když jsme se přesunuly do parku, užili si trochu legrace i kolemjdoucí, protože – jak jsem zjistila – aby nějaká póza vypadala přirozeně, je zapotřebí se poněkud nepřirozeně zkroutit. Být modelkou asi přece jen není jednoduchá práce, po třech hodinách jsem toho už měla celkem dost. Výsledek jsme pak odeslaly do nakladatelství a vyvěsily na Facebook.

Reakce přátel byly různé, od nadšených pochval až po údiv, že se mi výsledek moc nepodobá. Jsem to každopádně já, maminka to v případě závažných pochybností nejspíše potvrdí. Retušovalo se pouze jemně, o většinu kouzla se postaral černobílý efekt. U focení jsme se s holkami dobře bavily a na výsledku je to prostě vidět.

Důvod, proč si v útlém mládí přejeme být modelkami, je zcela obyčejně v tom, že vypadají dobře a je o ně zpravidla (mezi potenciálními protějšky) zájem. Dospělost pak sebou nese osvobozující poznání. Vypadat dobře je výsledkem naladění a láskyplné péče o sebe a zájem je zajímavý spíše tehdy, je-li založen na trvalejších hodnotách všech zúčastněných stran. Navíc máme každý svá vlastní kritéria a různé představy o dokonalosti. Stát se na moment miláčkem objektivu bylo každopádně příjemné a doporučuji to každému. Janka s Jitkou mi připomněly, jak vypadám odpočatá, učesaná, upravená, usměvavá a šťastná. Taková, jaká si přeji být každý den. Pro své blízké, a také – a především – pro sebe.

PS: MOC děkuji všem, kteří knize pomohli na svět! A doufám, že se bude líbit, těšit a inspirovat.

Michaela Dombrovská: Pravidla pozitivního sobectví (Grada Publishing, 2014). V knihkupectvích od 14. 11. 2014

Autor: Michaela Dombrovská | úterý 11.11.2014 8:40 | karma článku: 8.86 | přečteno: 751x


Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ona

Jitka Štanclová

Leváci, slavíte?

"Ahoj ségra", ozvalo se dnes v podvečer z mobilu. Divila jsem se, co se stalo, že brácha volá. "Máš dnes svátek, tak blahopřeju. Dnes je mezinárodní den leváků!"

13.8.2018 v 19:26 | Karma článku: 18.63 | Přečteno: 561 | Diskuse

Jan Hulik

Prázdninové čtení na neděli nejen pro ženy - Rtěnka

Rtěnka je erotická už tím, jak ji ženy používají. Při použití rtěnky je pohyb sice otáčivý ale výsledek je eroticky stejný. Potom se začíná nahoře a postupuje dolů. Spěchat není třeba. Ženu u této činosti nikdo nehoní.

12.8.2018 v 10:44 | Karma článku: 7.59 | Přečteno: 234 | Diskuse

Bohunka Jakubcová

Telč očima Bohunky díl. 6 - Pařezák

Tedy správně Velký pařezitý rybník (Velkopařezitý). Rybník jehož jméno pochopíte až na podzim při případném vypuštění. Na dně se totiž nachází nespočet starých pařezů buků. Voda je od nich nádherně hnědě zbarvená.

12.8.2018 v 6:00 | Karma článku: 11.99 | Přečteno: 346 | Diskuse

Jitka Štanclová

Suchem nám vysychají i kolena!

"Doktore, pomozte", křičím z plných plic. Bolest je k neutišení a žádný doktor na obzoru. Proč zrovna já, říkám si.

10.8.2018 v 18:57 | Karma článku: 17.93 | Přečteno: 512 | Diskuse

Alice Kopřivová

Na samotě v lese…

....mi začíná dovolená. Tentokrát si ji představuji odpočinkovou, hlásí vedra. Balím tři knížky a kupuji si nové nafukovací lehátko do bazénu. Co víc si přát, ne?

9.8.2018 v 21:01 | Karma článku: 16.82 | Přečteno: 517 | Diskuse
Počet článků 34 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1538

Pochází ze Slezska, procestovala Evropu a nyní žije v Praze.

Je autorkou knih Pravidla pozitivního sobectví (Grada, 2014), Pořádek nejen v hlavě (Grada, 2016) a spoluatorkou Kreativního diáře (kniha – Grada, 2015; diář – CleverMinds, 2017).

www.PROTOZE.cz

Najdete na iDNES.cz